Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
top of page

כתבות נוספות:

הקסם של המגע במים


"החזרתי אותה בעדינות אל הקיר, לקח זמן רב עד אשר היא פתחה את עיניה הסתכלה לי עמוק לתוך העניים ואמרה " וואו זוהי חוויה שלא חוויתי בכל ימי חיי. הרבה שנים אני מחפשת אחר התחושה של להיות מוכלת, מוחזקת, מוגנת ובין זרועותיך חשתי את התחושה כאילו הנשמה שלי שבה הביתה" טיפול watsu הינו חוויה מדהימה ומעצימה, השהות במים חמים, מוכלים, מוחזקים בזרועות המטפל מאפשרת ניתוק מחיי היום יום, מהצורך בעשייה אין סופית לרשימת מטלות שאף פעם לא נגמרת. טיפול watsu מאפשר לגוף ולנפש להתמסר למים המכילים והמרגיעים ומייצרת אצל המטופל שקט תודעתי והזדמנות למסע פנימי.

מה זה טיפול WATSU

המילה watsu מורכבת משתי מילים- water (מים) ו- shiatsu ) שיאצו) ואכן watsu משלב את יסודות אילו לדרך טיפולית חדשנית ואחרת. בניגוד לטיפולי הגוף אותם האדם חווה ביבשה, בטיפול זה הוא "טובל" בתוך מים חמימים מוחזק פאסיבי בידי המטפל המניע את גופו במניפולציות עדינות וזורמות. שיטת הטיפול מבוססת על טכניקות מגע ויסודות הזן. למטפל ידע רב בטכניקות אילו, הוא מייצר אינטגרציה בין מתיחות, לחיצות במרידיאניים (ערוצי אנרגיה) כל זאת במטרה לשחרר חסימות גופניות ורגשיות אצל המטופל.

טיפול watsu משלב בין נשימת המטופל לנשימת המטפל ויוצר מעגל הרמוני של נשימה, מגע, הוויה. הזרימה בטיפול מאפשרת למטופל לחוות מצב מדיטטיבי המביא את המטופל להרגעה, הפחתת מתח ותחושה שהוא במקום שמדויק לו.

הוא נכנס למים נבוך ומבויש. מיד מסביר למטפלת שקיבל מתנה מאשתו ליום הולדתו והאמת הוא אומר " לא ברור לי מה זה ואיך זה ירגיש" המטפלת מספרת לו שהוא ינוח בזרועותיה היא תציף אותו לאורך כל הטיפול ותיגע בעדינות. לוקח לגופו זמן הרגעות, היא סבלנית מאפשרת לטכניקה ולמים לעשות את הקסמים שלהם. בסיום הטיפול הוא אוחז את המטפלת ובהתרגשות משתף אותה " אני מרגיש מחובר לגופי כאילו הכנסת אותי למטען גדול ומלכת לי את הבטרייה. אני מרגיש איך שבו אלי כוחותיי".

"WATSU" לגוף

הכניסה למרחב המימי מאפשרת לשינויים רבים לקרות. המים החמים מפחיתים טונוס שריר ומאפשרים תחושה של הרפיה. הלחץ ההידרוסטטי משפיעה על המערכת הקרדיו-ואסקולרית ומייצר ירידה בלחץ הדם. המים החמים מפחיתים משמעותית את תחושת הכאב. השהייה במים בגובה חזה מורידה את תחושת כובד הגוף ומאפשרת תחושה של גוף ללא משקל (כמו בחלל). המים הם יעלים להולכת החמצן לגוף ולמוח. בטיפול watsu האדם מוחזק על ידי המטפל, המטופל פאסיבי, מאפשר לגופו להרפות, להירגע, לנוע לאיזון גופני מחודש.

בשיחה שלפני הטיפול היא משתפת את המטפלת כמה קשה לה המחלה, איך הכאבים ברגליים משביתים את חייה וגורמים לה רצון לא לצאת מהמיטה ולהשתתף בחיים, הדמעות שלה מתמזגות עם המים ומשאירות את המטפלת עם רצון ענק להעניק לה שקט. היא פותחת את עיניה ומתחילה לבכות שוב אך הפעם הבכי שונה הוא מלווה בצחוק משוחרר." זמן רב לא הרגשתי רגע בלי כאב, חוויה של שולם עם הגוף שלי, משוחררת, קלה כאילו אני עפה." המטפלת מחייכת חיוך רחב מודה לכלי האדיר וברכת המים.

"WATSU" לנפש

טיפול הwatsu במים מניע תהליכים פנימיים המאפשרים הזדמנות להתפתחות. המים החמים מדמים רחם בו האדם יכול להתנסות בחוויה זורמת, מכילה שמורה.

המרחב המימי מפגיש את המטופל עם סך כל חלקיו ומאפשר לו משאוב של כוחותיו. ההסכמה להיות מוחזק בידי האחר לאפשר לו להניע זוהי מעיין התנסות בהסכמה לשחרר שליטה ולאפשר לדברים לקרות. השקט במים יוצר מיכל שמור שבו האדם מוזמן להתבוננות פנימית לגילוי מחודש. המים מהווים כוח מרפא ומניע.

איזה תובנות הגיעו אלי במהלך הטיפול היא משתפת " הרגשתי שאני לא רק רואה את הבעיה אלה רואה את הפתרון ואיך אני צריכה לפעול" היא מקפצת סביב המטפלת כאיילה אני מרגישה כאילו הרכבת לי "משקפיים" אחרים שמראים לי את הדרך "תודה לך על היותך, תודה למים".

מטפל WATSU

ההזדמנות להפוך למטפל watsu מעניקה רבות ליכולת הטיפולית ולאדם כבן אדם. המפגש עם המרחב המימי, ההסכמה להחזיק על לוח ליבינו אדם אחר. הלמידה של זרימת המים, התנועה הרכה המתמדת, היכולת לזהות מצוקה של האחר, היכולת ללמוד את גוף המטופל, ההזמנה להיות נוכח "בכאן ועכשיו" בחיבור העדין לנשימה. הבחירה לתת למים לעזור לנו בטיפול כל אילו ועוד מאפשרים למטפלים צמיחה מקצועית הרחבת ארגז הכלים הטיפולי שלהם וצמיחה אישית להסכים ללמוד את רזי המים ולשלבם במציאות חייהם.

"איזה זכות הייתה לי להכיר את המרחב של המים, ללמוד שיטת טיפול פשוטה, מדויקת המאפשרת לי כלי ישים לעזור לבני האדם. אני זוכה כל פעם להניע גוף ולתת לנשמה לצאת למסע של גילוי וחיבור. זכיתי"

Comments


bottom of page