Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
top of page

כתבות נוספות:

איך נביא את השקט והרוגע של המים לשנה החדשה?

שנה חדשה היא זמן הגדוש במשמעויות הקשורות בהתחלה, התחדשות, התרעננות ופתיחת "דף לבן" אותו אנו רוצים למלא בכל משאלות הלב הגלויות והכמוסות. ראש השנה הוא זמן לתחילתם של תהליכי התפתחות רוחניים, נפשיים ופיסיים, מאחר והתודעה האישית וגם הסביבה והאנשים כולם מתכנסים לתחושת ההתחלה והראשוניות.

אך איך בפועל אנחנו יכולים להתחיל תהליכי התפתחות גוף ונפש? איך אנו יוצרים מהשגרה היומיומית ומהמשכיות השנה הקודמת לעבר משהו חדש?

בנגיעות במים אנו מזמינים אתכם להתחיל תהליך של התחדשות ממשית דרך המים. תהליך כזה יהיה חלק מהותי מיצירת איכות חיים ואורח חיים מאוזן דרך מה שאנו מכנים Water Well-being - הנכחת המים בחיים כמרפא לגוף ולנפש.

המים הם לא רק מקור סמלי להתחדשות אלא יש בהם איכויות ממשיות הגורמות לאדם לעבור מסביבה פיסית אחת לשנייה, מרעש לשקט, מהחזקת הגוף והשרירים לשחרור וציפה, משגרת היומיום לסביבה המנטרלת את כל מה שאנו "רגילים" וצריכים לעשות ביבשה. הנכחת המים בחיי היום יום שלנו תוביל ל "תודעת מים" – היכולת שלנו לתרגם את התחושות המרגיעות, המיטיבות והזורמות שאנו מרגישים באופן טבעי במים, גם לחיים ביבשה.

אספנו שלוש משאלות לב לשנה החדשה אותן ניתן ליישם דרך המים ולייצר דרכן תודעת מים המלווה תהליכי התחדשות וצמיחה פיסיים, נפשיים ותודעתיים.

משאלה 1- להיות רגוע, שלו ובזרימה גם במציאות החיים, העבודה והבית

כאשר אדם מבקש ליצור שינוי באופן בו הוא מרגיש ופועל במציאות הוא בעצם מבקש לחוות חווית קיום אחרת. לחוויה הממשית יש מקום חשוב ומרכזי ביצירת שינוי- כאשר אנו חווים משהוא על בשרנו אנו יודעים לתרגם אותו ולזכור אותו טוב יותר. אנשים רבים מבקשים להכניס שלווה ורוגע לחייהם העסוקים הנעים מהבית לעבודה וחוזר חלילה. טיפולי וואטסו הם דרך מעולה לייצר שלווה שניתן לקחת אותה אחר כך ליבשה. בטיפול המטופל "מרחף" על פני המים, מרפה מתחים ומשחרר שליטה. הוא נמצא במרחב מדיטטיבי מרגיע. המטפל מערסל ומניע את המטופל בתנועות עדינות ועגולות, תוך כדי ביצוע לחיצות שיאצו ומתיחות לאורך כל הגוף.

וואטסו עוזר לחדד את התחושה המיוחדת הנוצרת במים ומאפשר לכם לחוות מצב תודעתי שקט כדי שתוכלו לקחת אותו אתכם ליבשה. הוא יאפשר לכם להתעורר ברגע של לחץ או תסכול ולהיזכר בתחושה המכילה של המים והשלווה שהיא יוצרת.

משאלה2 – לבלות יותר זמן עם הילדים ולהשקיע בהם תשומת לב

השגרה לא תמיד מאפשרת לתת 100% תשומת לב לתינוק או לפעוט ואלו זקוקים לקרבה הורית, למשחק ולמגע על מנת להתפתח בצורה תקינה ודרך אלו הם מקבלים בטחון בעצמם ולומדים על סביבתם. הורים רבים חווים תחושה של חוסר זמן עם ילדיהם בשל מציאות העבודה ומטלות הבית.

חוג שחיית תינוקות ושחיית ילדים מאפשר לשלב את כל אלו. במים נרקם קשר מיוחד בין ההורה לילד, הם מאפשרים קרבה - גוף אל גוף, פנים אל פנים ובגובה העיניים. כל מה שעשוי להסית את תשומת ליבנו ביבשה אינו נמצא- טלפון, עבודה, מטלות הבית וניתן ליצור זמן קסום אישי ואינטימי עם הילדים שכה זקוקים לזה.

משאלה 3- להשקיע ולטפל בעצמי -לא להזניח

הטיפול בעצמנו היא משאלה שעולה שוב ושוב כאשר אנו צריכים לתאר בקשות לשנה החדשה: "הייתי רוצה להתחיל לעשות ספורט", "לפתור את כאבי הגב", הייתי רוצה להזיז את עצמי יותר" . משאלות אלו הן חשובות מאין כמוהן. הגוף זקוק לתחזוק קבוע ותמידי שיתרום לאיכות חיינו ולמניעת בעיות ככל שמתבגרים. התעמלות במים וטיפולי הידרותרפיה שומרים על הגוף בתנועה תוך הדרכה צמודה של מטפל, ומאפשרים להתמקד בכל הגוף או באזורים בעיתיים ספציפיים. הם מתאימים לכל אדם בכל גיל וההשפעה של המים במהלך הטיפול נרחבת: מופחת הלחץ מהחוליות ומושגת הרפיה למערכות השרירים והמפרקים, לחץ המים מוריד נפיחות, שיפור בתפקודי הריאות, במערכת הנשימה ועוד.

אנחנו בנגיעות במים מזמינים אתכם להתחיל להגשים משאלות לקראת השנה החדשה בסביבת המים התומכת והעוטפת ולהתחיל לשלב את איכויות המים בתודעתכם ובחייכם ליצירת שינוי דרך חוויה, מגע אנושי וקרבה!

Comments


bottom of page