Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
top of page

כתבות נוספות:

אבולוציה של מים: נוכחות המים בחיי האדם מינקות ועד בגרות

המים הם מרכיב חשוב בהוויית חייו הגופניים, הנפשיים והרוחניים של האדם, והם מלווים אותו בחוויית היום-יום מינקות, ילדות, בגרות ועד זקנה. הם הסביבה הראשונה בה ניתנים לאדם חיים -הרחם ומי השפיר שבתוכו, מזינים, עוטפים, מגנים, ומעניקים לעובר את כל מה שהוא זקוק לו. המים הם הסביבה הישירה והבלתי אמצעית דרכה נוצר הקשר הראשון בין העובר לאמו ולעולם והם המקנים לו בטחון, חום ומזון. בעוד תפקידם של המים בשלבים אלו הם קריטיים ובלעדיהם לא ניתנת התפתחות תקינה של העובר, לאחר הלידה ועם חלוף השנים הם הופכים למובנים מאליהם. הקשר הבסיסי והשורשי בין המים לאדם – תודעתו וגופו, מתרופפים ונחלשים למרות שתפקידם נותר מהותי: המים מעניקים לנו את הרפיית כאבים ומכאובים, מאפשרים לנו לווסת ולאזן את גופנו, להרגע ולשחרר לחצים ומלווים אותנו בהתמודדויות עם אתגרי השגרה. ב - "נגיעות במים" אנו פועלים מתוך שליחות להחזיר את המים כמרכיב מהותי ובסיסי לקיומו של האדם בכל שלבי חייו, ויצרנו עבורכם מקום המגלם בתוכו את האבולוציה של המים כמלווה את האדם מינקות לבגרות.

מגיל 3 חודשים – שחיית תינוקות - חוג שחיית תינוקות מאפשר להעניק לתינוקות חזרה לעולם המוכר להם היטב, מקום בו הם גדלו והתפתחו. בברכת המים החמימה של נגיעות במים התינוקות מחובקים בזרועות הוריהם, חווים אינטראקציה חברתית בסביבה תומכת ומרגיעה, מחזקים את השרירים ואת מערכת החיסון. השיעורים מתקיימים בקבוצות קטנות ומאפשרים לכל תינוק להתקדם בקצב שלו תוך קרבה, מגע ואהבה.

מגיל 5- שיעורי שחייה – שיעורי השחייה מתאימים גם לילדים וגם למבוגרים, גם לילדים שמתחילים ללמוד שחייה בפעם הראשונה, וגם לכאלו שיש להם רקע ומעוניינים לשפר טכניקה או יכולת. בנגיעות במים צוות מורי שחיה מקצועי המוסמך לעבודה עם ילדים שיש להם פחד וחרדה ממים. אנו מלווים את הילדים תוך אמפתיה, כבוד וסבלנות בדרכו חזרה למים ושיעורי השחייה מותאמים אישית לצרכי הילד.

מילדות, נערות ועד לבגרות -טיפולי וואטסו – אחד היתרונות העצומים של מים כסביבה טיפולית הוא שהיא מתאימה לכל גיל ולכל אדם. תנועת הוואטסו כוללת ציפה פסיבית על הגב במים חמים ועוטפים וברקע מוסיקה מרגיעה. הטיפול מתאים גם כהשלמה לטיפול שיקומי, אך גם כטיפול מפנק לכל אדם המבקש לחוש את היתרונות התרפויטיים של המים. ההתאמה של הטיפול לכולם הופכת אותו למתנה פופולארית כאשר אנחנו רוצים באמת לפנק מישהו.

הידרותרפיה –פיזיותרפיה במים ההידרותרפיה היא טיפול אקטיבי במים בו המטופל מקבל תרגילים על ידי מטפל מקצועי לנוכח בעיה רפואית שבעקבותיה הגיע. למים השפעות חיוביות על מגוון בעיות רפואיות: מקלים על כאבים, מורידים לחץ מהרקמות והשרירים, משפרים את תפקודי הריאות ומערכת הנשימה.

התעמלות במים – לא רק לגיל השלישי להתעמלות במים יש את כל היתרונות שבפעילות גופנית: היא בטוחה מבחינת נפילות ופציעות, היא יוצרת סביבה חברתית אנרגטית ומהנה, היא תורמת לשמירה על אורח חיים בריא ומחזקת את הגוף. הסיבות הללו הופכות אותה למתאימות לנשים בהריון, לאנשים הזקוקים לשיקום, לגיל השלישי או לכל מי שמעוניין בחיטוב, עיצוב וחיזוק הגוף.

נגיעות במים מלווה אתכם באופן יומיומי במסע החזרה שלכם אל המים וההטמעה שלהם גם כסביבה טיפולית, אך גם כסביבת חיים יומיומית המעשירה את הגוף והנפש בכל תכונותיה: זרימה, גמישות, רכות, הכלה ושחרור. אנו פועלות מתוך הבנה עמוקה כי המים תורמים ומשפרים את איכות החיים של אנשים בכל גיל ובכל מצב. הצטרפו אלינו.

Komentar


bottom of page